Home » Szlachetna postawa polskich kierowców na parkingu we Włoszech

Szlachetna postawa polskich kierowców na parkingu we Włoszech

Fot. Instagram/agaw_trasie

W nocy z piątku na sobotę, na parkingu we Włoszech doszło do niebezpiecznego wypadku. Świadkami wydarzenia byli Agata i Rafał, znani z Instagrama kierowcy polskiego zestawu.

Polacy jako jedyni ruszyli z pomocą poszkodowanym, zanim na miejsce zdarzenia przybyły karetka oraz policja. O nocnej akcji, opowiedziała na IG Agata (ig: @aga_w_trasie).

– Siedzimy w aucie, pauza leci, ja coś robię na laptopie. Spojrzałam przez okno, a tu nagle, w tej sekundzie samochód osobowy wypadł z drogi, koziołkował kilka razy przez barierki i zatrzymał się w krzakach przy stacji benzynowej. Od razu pobiegliśmy z Rafałem zobaczyć i udzielić pomocy. Okazało się, że dwie osoby są  poszkodowane. Kierowca próbował wysiadać, a pasażerka była uwięziona pod zgniecioną karoserię. Rafał odpiął jej pas bo zawisła na nim – relacjonowała Agata.

– Po jakimś czasie nadjechały służby, na początek samo pogotowie. Kilku ratowników, a także Rafał i jakiś inny kierowca dźwignęli auto, żeby wyciągnąć z niego pasażerkę. Udało się! – opisywała niemalże na żywo Agata.

Domyślamy, że kierowców na tym parkingu było więcej, ale tylko Agata i Rafał, ruszyli, aby udzielić pomocy. Wielkie słowa uznania dla pary polskich kierowców, z białego VOLVO! Szacuneczek!

Jak chcecie zobaczyć zdjęcia z wypadku oraz relację Agaty, to oczywiście zajrzyjcie do niego na Instagrama do jej stories ==> TUTAJ.