Home » Martinuss Trucker broni Niemców: Mają najwiecej parkingów w Europie!

Martinuss Trucker broni Niemców: Mają najwiecej parkingów w Europie!

Martinuss Trucker
Fot. YouTube

Martinuss Trucker w czwartkowym odcinku, na swoim kanale, wziął się za obronę Niemiec. Konkretnie chodzi o liczbę parkingów dla ciężarówek u naszych zachodnich sąsiadów.

Barwny Youtuber przytacza statystyki i ewidentnie staje po stronie kraju swojego pracodawcy.

– Nie ma co narzekać, że w Niemczech brakuje miejsc parkingowych, jest tu ich najwięcej ze wszystkich krajów w Europie. Liderują pod tym względem. Mają również najlepsze połączenia, najbardziej zaawansowaną sieć autostrad i najwięcej kilometrów autostrad. No, ale jak zwali się tu pół Europy, to nie dziwne, że brakuje miejsc – oświadczył Martinuss Trucker.

Zgadzacie się z nim?

My pozwolimy się nie zgodzić. Niemcy to bardzo duży kraj, z naprawdę przyzwoitą siecią dróg i autostrad. Jednak jakość tych dróg pozostawia wiele do życzenia, bo taka Holandia ma drogi o trzy klasy lepszej jakości.

Co do parkingów, to od tak wielkiego i bogatego kraju jak Niemcy, należy się spodziewać, że będą budowali znacznie więcej, niż 1500 miejsc parkingowych rocznie. Przynajmniej dwa, trzy razy więcej. W końcu na opłatach drogowych od pojazdów powyżej 7.5 ton dmc, zarabiają miliardy euro rocznie.

Martinuss: Rozumiemy, że bronisz kraju, który daje Ci chleb, ale popatrz znacznie szerzej i dalej.

A już tak na marginesie, w języku polskim mówimy „wziąć”, a nie „wziąść”. Może się czepiamy, ale ogląda Cię wiele osób i bycie osobą publiczną, jednak zobowiązuje do poprawnej polszczyzny. 😉